Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

Bilety na mecz Lecha Poznań ze szwedzkim Djurgårdens IF w ramach 1/8 Ligii Konferencji rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jak informuje rzecznik Lecha do soboty sprzedano ich ponad 12 tysięcy.

Kolejorz 23 lutego strzelił jedyną bramkę w dwumeczu z Bodo/Glimt i awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji. W kolejnej fazie rozgrywek jego rywalem został szwedzki Djurgårdens IF.

MOCNY ZESPÓŁ

Djurgårdens IF to aż 12-krotny mistrz Szwecji i 5-krotny triumfator Pucharu Szwecji. Co ciekawe, pierwsze spotkanie w europejskiej piłce Szwedzi zagrali z Gwardią Warszawa. Wygrali wtedy 4:1. W poprzednim sezonie zespół zajął drugie miejsce w lidze, tracąc do lidera 7 oczek. W sezonie 2020/2021 drużyna doszła do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy, przerywając z rumuńskim CFR Cluj. W poprzednich rozgrywkach nie zakwalifikowali się do europejskiej piłki.

NIE BĘDZIE ŁATWO

W aktualnym sezonie radzą sobie jednak naprawdę świetnie. W grupie F Ligi Konferencji mierzyli się z irlandzkim Shamrock Rovers, norweskim Molde oraz belgijskim, doświadczonym w pucharach Gent. Ze wszystkich 6 meczów wygrali 5, a jeden zremisowali 0:0. Dotychczas stracili 6 bramek, a strzelili 12.

Kolejorz pierwszy mecz ze szwedzkim zespołem rozegra u siebie 9 marca. Jak poinformował na Twitterze rzecznik Lecha Poznań Maciej Henszel, po około 3 godzinach od otwarcia sprzedaży, zakupiono zostało 7 tysięcy biletów, po 24 godzinach 12 tysięcy.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl