Biegali nad Wartą grupami, trzymając jedną osobę za ręce i nogi – to flash mob Festiwalu Malta

Grupa artystów protestowała nad Wartą przeciwko sytuacji na granicy z Białorusią. Naśladując zamaskowanych funkcjonariuszy przebiegli przez Wartostradę, trzymając za ręce i nogi jedną osobę. To wyjątkowy flash mob zorganizowany w ramach festiwalu Malta.

Grupa artystów zorganizowała w Poznaniu wyjątkowy flash mob. Wydarzenie zatytułowane “Lot” opierało się na współpracy jego uczestników oraz widzów. Pięcioosobowe grupy wybierały wspólnie jedną osobę, którą miały nosić na rękach. Następnie każda z grup przebiegła w ten sposób Wartostradą, pośród wypoczywających tam ludzi. Miało to na celu pokazanie, w jaki sposób traktowani są uchodźcy przy naszej granicy z Białorusią.

Akcja nawiązuje do zatrzymań i przenoszenia protestujących Białorusinów siłą do radiowozów. Aresztowania często są przeprowadzane przez zamaskowanych funkcjonariuszy w czerni, bez identyfikatorów, którzy nagrywają wydarzenia telefonem komórkowym lub kamerą. – napisali organizatorzy.

Po drodze zmieniała się osoba, którą reszta nosiła na rękach. Zarówno noszący, ci, którzy byli noszeni oraz ci, którzy przyglądali się flash mobowi, nagrywali całość swoimi telefonami. Organizatorzy akcji połączą wszystkie nagrania w jeden film. Flash mob powstał w ramach trwającego festiwalu Malta.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl