Biegacze pojadą pociągami za darmo

14 kwietnia odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton. Biegacze biorący w nim udział tego dnia pojadą wybranymi pociągami za darmo na terenie Wielkopolski. Natomiast przez cały weekend będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami.

Tylko z numerem startowym i dowodem

Biegacze biorący udział w 16. PKO Poznań Półmaraton będą mogli w dniu maratonu, 14 kwietnia podróżować na terenie Wielkopolski za darmo. Dotyczyć będzie to przewoźników: Kolei Wielkopolskich, Polregio oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Konieczne jest aby biegacze chcący jechać pociągiem mieli przy sobie numer startowy i dowód tożsamości.

Półmaratończycy, w dniach 12-14 kwietnia, będą mogli skorzystać także z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami w strefach A+B+C.

Zmiana planów, zmiana zapisu

Jest to również ostatni moment aby przepisać udział w biegu na inną osobę. Jeśli osoba, która opłaciła udział w starcie nie może jednak pobiec, do 3 kwietnia może przepisać numer startowy na kogoś innego. Organizatorzy apelują o ostrożność. Startowanie pod nie swoim nazwiskiem w przypadku kontuzji lub innego niebezpiecznego zdarzenia na trasie może stanowić dodatkowe zagrożenie.

Start biegu 14 kwietnia o godzinie 10:00. Zapisanych jest 10500 zawodniczek i zawodników.

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl