Bezwzględne kary więzienia za znęcanie się nad zwierzętami.

 Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w sprawie Joanny G. i Zygmunta S., na których posesji odkryto „cmentarzysko” zwierząt. Znajdowało się on na prywatnej posesji skazanych. Sąd Okręgowy skazał ich odpowiednio na 10 miesięcy i 3 miesiące więzienia.

 Uzasadniając wyrok sędzia Alina Siatecka stwierdziła że : – Kary bezwzględnego więzienia są dotkliwe dla oskarżonych, ale spełniają funkcje prewencyjne. Jeśli taka kara jest orzekana wobec osób dotychczas niekaranych, to powinna ona też pełnić funkcję odstraszającą dla innych osób.

 Joanna G. była oskarżona o to, że w nieustalonym okresie, do 25 marca 2017 roku zabiła co najmniej 4 szczeniąt. Jak ustali śledczy topiła je w wannie, zaś te, które przeżyły, zakopywała pod ziemią w przydomowej szklarni.

Z kolei jej partner, Zygmunt S. został oskarżony o to, że w nieustalonym dokładnie okresie, do 25 marca 2017 roku znęcał się nad czterema psami. Mężczyzna miał nie karmić zwierząt i utrzymywać je bez leczenia w stanie zaniedbania.

 

fot. okaleczony pies

fot : martwe szczeniaki

(ra)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl