Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Rusza piąta edycja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego. W tym roku na ten cel przeznaczono 150 tys. zł, co pozwoli zaszczepić blisko 2700 osób.

Program obejmuje wszystkie 17 gmin powiatu poznańskiego i skierowany jest do osób zameldowanych na jego terenie, w wieku od 50 roku życia, a więc urodzonych nie później niż 31 grudnia 1968 r. Szczepienia poprzedzane są kwalifikującym badaniem lekarskim. Odbywać się one będą w dni robocze w wyznaczonych przychodniach w powiecie poznańskim oraz w soboty w siedzibie firmy EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (61 847 04 54).

– celem naszej inicjatywy jest zmniejszenie liczby zachorowań na grypę i związanych z nimi powikłań. Chcemy, by do szpitala trafiało mniej ludzi, by zmniejszyły się koszty leczenia oraz zminimalizowało się ryzyko śmierci spowodowanej grypą – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

W poprzednich czterech edycjach ze szczepień skorzystało ponad 10 tysięcy osób. Wydano na nie w sumie blisko pół miliona zł. Więcej informacji oraz wykaz placówek medycznych przeprowadzających szczepienia znajduje się na stronie internetowej http://www.powiat.poznan.pl

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl