Bezlitośnie okradały seniorów – dwie kobiety zatrzymane

Kobiety wchodziły do mieszkań podając się za policjantki. Wmawiały swoim starszym ofiarom, że np. zabezpieczyć muszą karty kredytowe, które, rzekomo, miały mieć związek z przestępstwem. Przy tej okazji okradały swoje ofiary. Grozi im do 8 lat więzienia.

Dwie kobiety 34 i 35 lat wchodziły do mieszkań posługując się sfałszowanymi odznakami i legitymacjami policyjnymi. W jednym z mieszkań „zabezpieczyły” a w rzeczywistości – ukradły siedem tysięcy złotych, w innym zabrały kartę kredytową właścicielki mieszkania, wyłudziły kod PIN i wypłaciły pięćset złotych. Przestępstwa miały miejsce na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Gdy po raz kolejny kobiety ruszyły na łowy jedna ze staruszek domyśliła się, że mogą to być oszustki i powiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko odnaleźli kobiety na osiedlu mieszkaniowym gdy szykowały się do kolejnego wyłudzenia. Trafiły, tym razem, do prawdziwego aresztu.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Policja podejrzewa, że lista osób, które mogły okraść okaże się jeszcze dużo dłuższa.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl