Inwestycje w modernizację sieci ciepłowniczych mają szczególne znaczenie dla Poznania. Niemal 60 proc. zabudowy wielorodzinnej korzysta tu z miejskiego systemu ogrzewania – to ponad 300 tysięcy mieszkańców. W stolicy Wielkopolski wymiana rur będzie odbywać się teraz w zupełnie nowy, nieinwazyjny sposób.
Będzie szybko i ekologicznie
Technologia CarboSeal umożliwia renowację sieci ciepłowniczych bez konieczności rozkopywania nawierzchni i ingerencji w miejską infrastrukturę. Stare rury pozostają na swoim miejscu, a do ich wnętrza wprowadzany jest rękaw z włókna węglowego, który następnie zostaje utwardzony przy użyciu gorącej pary wodnej. W ten sposób rurociąg zyskuje nową strukturę i pełną funkcjonalność, bez zakłócania ruchu drogowego i bez naruszania zieleni miejskiej. Technologia ta pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla nawet o 80 proc. W ten sposób wpisuje się w założenia zrównoważonego rozwoju.
Rozwiązanie charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wysokie temperatury (do 130°C), ciśnienie powyżej 16 barów oraz hydrolizę. Gwarantuje dzięki temu wieloletnią stabilność i niezawodność dostaw ciepła.
Jako pierwsi w Polsce
Spółka TERLAN, należąca do Grupy Kapitałowej AQUANET, jako pierwsza w Polsce wdraża nowatorską technologię renowacji sieci ciepłowniczych. Dzięki współpracy ze szwedzką firmą PPR TERLAN uzyskał wyłączność na dystrybucję systemu CarboSeal – innowacyjnego rozwiązania, które znacząco wydłuża żywotność i niezawodność infrastruktury przesyłowej ciepła.
– W Terlan nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam dostarczać naszym klientom usługi na najwyższym poziomie. Technologia CarboSeal to przełom w renowacji sieci ciepłowniczych, zapewniający trwałość i bezpieczeństwo na lata. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi w Polsce możemy zaoferować tę nowoczesną metodę, która minimalizuje zakłócenia dla mieszkańców i dba o środowisko – Marcin Motylski kierownik Badań i Rozwoju w firmie Terlan.




Czytaj także: Przedsiębiorcy na rowerach towarowych. Co to za biznes?