Betlejem Poznańskie walczy o prestiżowe wyróżnienie

Betlejem Poznańskie będzie walczyć o tytuł najlepszego jarmarku świątecznego w Europie. Poznańska wersja jarmarku bożonarodzeniowego spotkała się z uznaniem europejskiej organizacji European Best Destinations, która od 2009 roku promuje kulturę i turystykę na „Starym Kontynencie”.

European Best Destinations realizuje ten cel, prowadząc najchętniej odwiedzaną w Europie turystyczną stronę internetową http://www.europeanbestdestinations.com, a także organizując konkursy.

Poznań, w tym roku jako jedyny kandydat z Polski, został nominowany w dwóch z nich. Są to: konkurs na Najlepszą Europejską Destynację Roku (European Best Destination), a także Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie (European Best Christmas Market). W tym ostatnim kandydatami są także: Budapeszt, Montbeliard, Amiens, Kluż-Napoka, Strasburg, Bruksela, Erfurt, Akwizgran, Bazylea, Sewilla, Metz, Wiedeń, Tallinn, Praga, Kolonia, Drezno, Lipsk, Lugano i Manchester.

Warto dodać, że wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Porto, po otrzymaniu nagrody w 2017 roku, odnotowało wzrost liczby turystów o 16%, a wyróżniony w roku 2016 chorwacki Zadar aż o 25%.

– Te nominacje pozwalają Poznaniowi zaistnieć w świadomości turystów i organizatorów turystyki z całej Europy. Są także potwierdzeniem, że współpraca Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Miasta Poznań z organizatorami wydarzeń i branżą turystyczną przynosi wymierne efekty. Teraz liczymy na internautów. Mamy nadzieję, że Poznań znajdzie się w tym rankingu jak najwyżej – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Głosowanie internetowe, które wyłoni zwycięzcę plebiscytu potrwa od 30 listopada do 10 grudnia. Mieszkańcy i turyści mogą oddać swój głos na Betlejem Poznańskie na specjalnie przygotowanej stronie http://www.glosujnapoznan.pl.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl