Będzie problem z dojazdem pociągiem z Poznania do Berlina

W dniach 10-12 stycznia z powodu strajku związku zawodowego GDL w Niemczech duża liczba pociągów sieci DB nie będzie kursowała. Spodziewane są zmiany w przejazdach transgranicznych koleją między Polską a Niemcami. Planowana jest zastępcza komunikacja autobusowa.

W Niemczech odbędzie się strajk sektora transportowego. Potrwa on od środy 10.01.2024 godz. 02:00 do piątku 12.01.2024 godz.18:00. Duża liczba pociągów sieci DB nie będzie kursowała.

Powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. W razie konieczności podejmowane będą działania dla zapewnienia, w miarę możliwości, sprawnych przejazdów. Trwają ustalenia w kwestii trasy pociągów do/z Monachium, relacji Warszawa-Wiedeń-Monachium – informuje PKP InterCity.

10-11 stycznia 2024 r. wszystkie pociągi z Polski do Berlina oraz z Berlina do Polski kończą i rozpoczynają bieg na stacji Rzepin. Na odcinku Rzepin – Frankfurt (Oder) – Rzepin kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa, zapewniana przez PKP Intercity. Transport na odcinku Frankfurt (Oder)-Berlin odbywać się będzie pociągami regionalnymi, które nie są dotknięte strajkiem.

12 stycznia 2024 r. pociągi z Polski do Berlina (z wyjątkiem pociągu nr 40) oraz z Berlina do Polski kończą i rozpoczynają bieg na stacji Rzepin. Na odcinku Rzepin-Frankfurt (Oder) – Rzepin kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa, zapewniana przez PKP Intercity. Transport na odcinku Frankfurt (Oder)-Berlin odbywać się będzie pociągami regionalnymi, które nie są dotknięte strajkiem.

13 stycznia 2024 r. pociągi z Berlina do Polski nr 45 i 47 rozpoczynają bieg na stacji w Rzepinie. Na odcinku z Berlina do Frankurtu (Oder) transport odbywać się będzie pociągami regionalnymi. Na odcinku Frankfurt (Oder) – Rzepin kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Pozostałe pociągu kursują w pełnej relacji zgodnie z rozkładem jazdy.

Aktualne informacje dotyczące zmian w komunikacji będą podawane podróżnym w pociągach przez drużyny konduktorskie oraz na stacjach i przystankach m.in. za pomocą komunikatów głosowych, a także za pośrednictwem m.in. Portalu Pasażera: www.portalpasazera.pl

Szczegółowe informacje – Strajk w Niemczech – utrudnienia na kolei 10-12 stycznia 2024 r. – www.intercity.pl

czytaj także – Zasadzono około 20 tys. krzewów i ponad 200 drzew | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl