Będzie muzeum Lecha Poznań. Klub podał w końcu datę powstania muzeum.

Wzorem dla Lecha jest FC Porto. Muzeum ma dzielić się na nowoczesną część multimedialną, ekspozycję trofeów i pamiątek oraz część edukacyjną.

Już teraz wiadomo, że zwiedzający będą mogli zagłębić się w przeszłość Kolejorza za pośrednictwem najróżniejszych technologii, ale nie tylko. Nie zabraknie bowiem konwencjonalnych rozwiązań, goście wystawy będą mogli dotknąć replik pucharów, obejrzeć dawne trykoty meczowe, najciekawsze mecze, czy przejrzeć stare i oryginalne fotografie. W sumie będzie to 600 metrów kwadratowych, gdzie znajdzie się też miejsce na zajęcia dla dzieci i spotkania z byłymi lechitami, nie tylko z sekcji piłkarskiej.  Lech Poznań apeluje też do kibiców, by przekazywali różne pamiątki, które można klubowi podarować, wypożyczyć lub nawet sprzedać.

Jak zapowiada rzecznik prasowy klubu Łukasz Borowicz  – Jednym z najciekawszych eksponatów jest trofeum mistrzowskie z 1983 roku, czyli za zdobycie pierwszego w historii klubu tytułu. Niestety wiele kolejnych nie zachowało się, a naszym zadaniem będzie odtworzenie ich w postaci replik. Pozostaje jednak jeszcze szansa na to, że są w posiadaniu kibiców, którzy czekają na okazję, by tak wartościowe pamiątki przekazać ponownie Kolejorzowi .

Otwarcie muzeum na Inea Stadionie nastąpi pod koniec 2018 roku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl