Będzie głośno na Starym Rynku. O 4 nad ranem rozładują wielkogabarytowe studnie

Jutro o 4 nad ranem na Stary Rynek przyjedzie transport z wielkogabarytowymi studniami. Posłużą do budowy zbiornika retencyjnego przy Ratuszu.

By uniknąć szczytu komunikacyjnego na drogach, samochody transportowe przyjadą na Stary Rynek ok. 4 nad ranem. PIM informuje mieszkańców, że w tym czasie może być głośno. Ciężarówki przywiozą wielkogabarytowe studnie. Dzięki nim powstanie zbiornik retencyjny przed domkami budniczymi i ratuszem. Jego zadaniem będzie gromadzenie i przetrzymanie nadmiaru wód opadowych. Bardzo podobny, ale mniejszy zbiornik, pojawi się przy Wadze Miejskiej. Ponadto zbudowane zostaną trzy mniejsze zbiorniki na deszczówkę, która posłuży do podlewania zieleni miejskiej.

Prace na płycie Starego Rynku prowadzą między innymi do rozdziału istniejącej sieci kanalizacji na kanalizację sanitarną oraz deszczową. Pozwoli to na odciążenie zlewni płyty Starego Rynku i zabezpieczenie przed zalewaniem oraz podtopieniami pobliskich kamienic podczas gwałtownych opadów.

Zgromadzony i przetrzymany w zbiornikach nadmiar wody opadowej zostanie odprowadzony do istniejącej sieci kanalizacyjnej w ul. Wielkiej – informuje PIM. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl