Kraj

Będzie 800 plus? PiS odpowiada

Od miesięcy pojawiają się informacje o możliwym podwyższeniu świadczenia 500 plus do 800 złotych. Wczoraj jednak Jarosław Kaczyński w czasie spotkania z wyborcami zapowiadał, że trzeba liczyć się raczej z trudnymi decyzjami. Dziś na temat ewentualnego podwyższenia świadczenia na dziecko wypowiedziała się minister finansów.

BĘDZIE 800?

Trudno wypowiedź minister finansów uznać za rozstrzygającą, bo najważniejsze decyzje w obozie Prawa i Sprawiedliwości podejmuje Jarosław Kaczyński, ale gdyby zdanie Pani minister było brane pod uwagę, to podwyższenia świadczenia do 800 złotych by nie było.

Nie ma takiej przestrzeni i nie ma takich planów. Mamy inne wyzwania, wśród nich: obronność, bezpieczeństwo energetyczne. bezpieczeństwo finansowe Polaków – to są priorytety – mówiła Magdalena Rzeczkowska w audycji Radia Zet.

Minister Finansów przekonywała też, że czas jest wyjątkowo trudny i każda złotówka wydawana z budżetu będzie teraz wyjątkowo pilnowana. Zdanie Pani minister może jednak okazać się „tylko opinią”, gdy politycy PiS uznają, że spadające poparcie wymaga dodatkowych bodźców dla wyborców.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl