Będą rzeźbić na czas w drzewach powalonych przez huragan

Od 8 do 11 września poznaniacy będą mogli śledzić zmagania najlepszych artystów z różnych zakątków Europy. W tych dniach w stolicy Wielkopolski odbędzie się POZnań Wood Festival 2022.

Festiwal odbędzie się w Koszarach Kultury. Do konkursu głównego przeznaczono około 120 kawałków drewna. Natomiast do Speed Wood Carvingu, ponad 50 kawałków. Zostaną do tego wykorzystane drzewa, które uprzątnięto po przejściu orkanu Eunice.

W trackie POZnań Wood Festival 2022 ok. 20 rzeźbiarzy z Polski, Niemiec, Białorusi oraz Czech stanie w szranki w konkursie głównym. Artyści wykonają w drewnie elementy małej architektury – ławki czy siedziska. Inspiracją będzie dla nich temat przewodni konkursu, jakim są gatunki zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem w Polsce. Do wykonania swoich dzieł użyją pilarek, szlifierek i dłut. Ich zmagania będzie można podziwiać od czwartku (08.09) do soboty (10.09) w godz. 11:00-19:00, a w niedzielę (11.09) do 18:00. Wtedy też zostaną wręczone nagrody – informują organizatorzy.

W ramach wydarzenia odbędzie się także konkurencja Speed Wood Carving, polegająca na jak najszybszym wykonaniu rzeźby w drewnie na dowolny temat. Uczestnicy będą mieli na to zadanie maksymalnie godzinę. Efekty ich pracy trafią na licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji działających dla seniorów (pieniądze z piątku), dzieci (dochód z soboty) i zwierząt (zysk z niedzieli). Speed Wood Carving odbędzie się w piątek od 16:00, sobotę od 15:00 i w niedzielę od 14:00. Bezpośrednio po zakończeniu rzeźby będą licytowane.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl