Będą nowe tramwaje w Poznaniu?

Nowe tramwaje wyposażone będą w klimatyzację i ogrzewanie, monitoring, a także system informacji pasażerskie. MPK planuje zakupić ich 10. Miałyby one zastąpić część starszych pojazdów typu 105N.

NOWE POJAZDY

MPK Poznań ogłosiło przetarg na dostawę 10 nowych tramwajów. Będą to pojazdy z kabinami umieszczonymi po dwóch stronach. Tramwaje będą niskopodłogowe, ogrzewane i klimatyzowane. Zainstalowany w nich będzie monitoring, a także system informacji pasażerskiej. MPK zamawia pojazdy wieloczłonowe o długości od 30,5 do 32,5 metra.

SERWIS I DOSTAWA

Przetarg obejmuje również serwis gwarancyjny pojazdów oraz ich dostawę wraz z całym specjalistycznym wyposażeniem do zajezdni przy ulicy Głogowskiej. Wykonawca, który zostanie wybrany do zrealizowania zamówienia, zobowiązuje się również do przeszkolenia pracowników w zakresie przeglądów, napraw i obsługi technicznej tramwajów.

ZASTĄPIĄ STOPIĄTKI?

Jeżeli MPK stwierdzi, że jest takie zapotrzebowanie, to nowe dwukierunkowe tramwaje będę jeździć przede wszystkim na trasie na Naramowice. W poznańskim taborze znajdują się aktualnie między innymi tramwaje typu 105N. Spółka chce je jednak wycofać w ciągu 5 lat.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl