Wielkopolska

Będą nowe sieci kanalizacyjne. Mieszkańcy niektórych dzielnic powinni być zadowoleni

Aquanet planuje na ten krok budowę kilkudziesięciu kilometrów sieci kanalizacyjnej.

Aquanet przedstawił plany na ten rok. W ramach przebudowy powstanie sieć sanitarna oraz wodociągowa w Skrzynkach. Ma ona docelowo mieć długość 7 km.

Ponadto, na terenie Kiekrza przewidziana jest budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej o długości prawie 13 km. Sieć będzie mieć ponad 600 przyłączy oraz 4 przepompownie ścieków. Natomiast w miejscowości Psarskie firma przewiduje budowę prawie 6 km sieci kanalizacyjnej oraz około 100 przyłączy.

Kolejnym istotnym przedsięwzięciem jest zakończenie budowy magistrali kórnickiej, która połączy gminę Kórnik z Poznańskim Systemem Wodociągowym. Dodatkowo spółka Aquanet chce kontynuować prace związane z budową kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej dla rejonu ulic Darzyborskiej, Borówki, ul. Pawła Strzeleckiego, Głuszyna i Ożarowskiej w Poznaniu.

– Zmiany te dla wielu mieszkańców oznaczają możliwość podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W szerszej perspektywie umożliwi to dalszy rozwój miasta i gmin- informuje Zofia Koszutska – Taciak z spółki Aquanet.

Jak informuje spółka, nowe inwestycje są możliwe dzięki zatwierdzeniu nowych cen za korzystanie z wody i odprowadzanie ścieków.

Czytaj także: Opłata za ogródki gastronomiczne mniejsza o połowę

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl