Arka Noego na festynie antyaborcyjnym

Za miesiąc – 26 maja na Ostrowie Tumskim odbędzie Marsz Dla Życia i Festyn rodzinny. Impreza pod hasłem „Bądźmy razem” organizowana jest przez katolickie środowiska Archidiecezji Poznańskiej.

Dyskusja na temat aborcji w Polsce jest wciąż żywa. Przeciwne aborcji są środowiska katolickie, które 26 maja, zorganizują Marsz Dla Życia oraz festyn rodzinny. Impreza ma celu promowanie wartości życia od poczęcia do naturalnej śmieci. Organizatorzy chcą również zwrócić uwagę na wartość rodziny i małżeństwa. Będzie to już dwudziesty Marsz Dla Życia w Poznaniu. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja „Pieluszka dla maluszka”, a zebrane rzeczy trafią do potrzebujących z Poznania.

– Trwają przygotowania do Marszu i Festynu. Wydarzenie odbędzie dokładnie za miesiąc. Promujemy je w mediach społecznościowych, na plakatach i banerach. Docierają do nas głosy, że jest to wydarzenie ważne dla uczestników. Marsz Dla Życia ma w Poznaniu długą tradycję. W naszym mieście odbywały się jedne z pierwszych Marszy w Polsce. Ideą jest pokazanie wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Najmniejszy człowiek potrzebuje szczególnej ochrony – powiedziała Zofia Góra z Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Archidiecezji Poznańskiej

Marsz Dla Życia 2022 fot. Ł. Gdak

Festyn ma rozpocząć się o godzinie 15:30. Organizatorzy zapowiadają atrakcje, występy wokalne i taneczne. Ok godziny 17:00 ma się odbyć pokaz iluzjonistyczny dla najmłodszych. Natomiast o godzinie 18:00 wystąpi Arka Noego. W programie również strefa z zamkami dmuchanymi dla dzieci, strefa gastronomiczna i pokaz wozów policji i straży pożarnej.

– Kościół od lat podejmuje najróżniejsze działania aby nieść dobrą nowinę i ewangelię. Jest to przesłanie życia. Kościół stoi na straży ochrony życia ludzkiego. Okazuje się niestety, że ten głos musi być coraz mocniejszy. Człowiek wierzący powinien chronić życie ludzkie. Kościół nie może milczeć, trzeba nam przypomnieć podstawowe prawdy o człowieku. Człowiek jest święty od poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy o tym mówić podczas Marszu i Festynu. Chcemy mówić o tym w sposób pozytywny, dlatego hasło – „Bądźmy razem” – powiedział ks. Krystian Sammler z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej

Czytaj także: Co w weekend w Poznaniu | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl