Amelka i jej matka odnalezione

Poszukiwania za 3-letnią Amelią i jej mamą szczęśliwie zakończone. Matka i jej córka zostały znalezione całe i zdrowe. Zatrzymano porywaczy.

25-letnia kobieta i jej 3-letnia córka zostały znalezione pod Ostrołęką. Jak podaje policja, odnalezione są całe i zdrowe. Poszukiwane zostały odnalezione dzięki informacjom na child alert. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin odebrano dziesiątki telefonów oraz wiadomości elektronicznych ze wskazówkami dotyczącymi zaginionych.

Porywaczami są ojciec dziecka oraz jego znajomy. Pierwszego zatrzymano w Ostrołęce a drugiego porywacza na granicy województwa podlaskiego i mazowieckiego.

Poszukiwany przez policję ojciec Amelki, który mieszka w Niemczech, już wcześniej próbował sprowadzić córkę do siebie. Nie zgodziły się na to białostockie sądy. Cezary R. rok temu złożył do sądu wniosek o wydanie wówczas dwuletniej córki. Ponieważ na stałe mieszkał w Niemczech, powoływał się na przepisy konwencji haskiej, która reguluje postępowanie w sytuacji uprowadzenia dziecka za granicę.

25-letnią matkę i jej córkę uprowadzono w czwartek rano w Białymstoku, gdy były na spacerze. Dwóch zamaskowanych mężczyzn wciągnęło do auta dziecko i jego matkę. Dwie godziny później policjanci znaleźli w Białymstoku porzucone auto, którymi poruszali się sprawcy. Wcześniej w jednej z łomżyńskich firm samochód został wypożyczony przez ojca dziecka, który jest obywatelem Polski.

Jeśli porywaczom zostaną postawione zarzuty uprowadzenia, to grozi im do 5 lat więzienia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl