Alpiniści w strojach superbohaterów umyli okna w Wielkopolskim Centrum Pediatrii

Dziś pacjenci Wielkopolskiego Centrum Pediatrii mogli podziwiać niezwykłych superbohaterów. W związku z 31. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach akcji „Alpiniści Dla WOŚP”, Technicy Dostępu Linowego umyli okna placówki przy ulicy Wrzoska 1.

Spotkanie z superbohaterami

Młodzi pacjenci Wielkopolskiego Centrum Pediatrii z pewnością zapamiętają ten styczniowy czwartek na długo. Przez okna szpitala mogli bowiem obserwować swoich ulubionych superbohaterów z filmów i komiksów. Ich misją było umycie szyb. Technicy Dostępu Linowego zjechali z dachów po linach i w kolorowych przebraniach zabrali się za pracę.

Kolejna edycja wyjątkowej akcji

To już trzecia edycja wyjątkowej akcji „Alpiniści Dla WOŚP”, podczas której Technicy Dostępu Linowego (znani też jako alpiniści przemysłowi) odwiedzają szpitale w całej Polsce. Przebrani za superbohaterów myją okna placówek z oddziałami dziecięcymi. W tym roku do pomocy przyłączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna, a patronat honorowy nad akcją objął Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Waldemar Pawlak.

31 szpitali w całej Polsce

Podczas poprzednich edycji, przebrani alpiniści odwiedzili ponad 50 szpitali w całym kraju, myjąc okna i malując uśmiech na setkach twarzy małych i większych pacjentów. W tym roku zaplanowali wizyty w łącznie 31. szpitalach, w 28. miastach z całej Polski. Oprócz tego prowadzą licytację, gdzie można wygrać usługę mycia okien przez superbohaterów-alpinistów. W zeszłym roku wygrała ją firma EkoMed z Dąbrowy Górniczej, która zleciła umycie okien Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Walczymy z sepsą! 

Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Walczymy z sepsą!”. Fundacja postawiła sobie za cel zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii zbiórki, urządzenia posłużą wszystkim – niezależnie od wieku. 

Ten problem da się rozwiązać, jeśli kupimy bardzo dobre urządzenia – urządzenia, których brak w Polsce, ale które są na świecie, które pomagają, aby ten problem usunąć – czytamy na Facebooku WOŚP.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl