Ale widok! Najpiękniejsza panorama Poznania

Kilka tygodni temu prezentowaliśmy fotografie wykonane z najwyższego w mieście biurowca, powstającego przy pl. Andersa. Te panoramy są jednak piękniejsze. Zrobił je wczoraj nasz redakcyjny fotoreporter Łukasz Gdak. W tym celu wdrapał się na poznański ratusz.

Kolorowe kamienice Starego Rynku, fontanny i mnóstwo spacerowiczów. Widok z poznańskiego ratusza zapiera dech w piersi.

Panorama Poznania z ratusza robi wrażenie

– Aż chciałoby się tu przyjść z krzesełkiem, kawą i dobrą książką, by co jakiś czas relaksować się tym pięknym widokiem – mówi nasz fotoreporter Łukasz Gdak. Niestety to niemożliwe.

Przyjemność oglądania miasta z tej perspektywy na co dzień ma jednak tylko trębacz, który w południe wygrywa stąd miejski hejnał.

Wiele lat temu wywołana została nawet dyskusja na temat tego, czy ratusz mógłby stać się ogólnodostępnym punktem widokowym. Ratuszowy taras jest jednak zbyt mały, by przyjąć na raz wiele osób. Zabytkowe barierki ochronne są też bardzo niskie. Właśnie dlatego wczoraj, gdy grany był hejnał na ukulele, wykonujący go artysta zabezpieczony był specjalną uprzężą. Panorama Poznania z ratusza jest więc póki co do zobaczenia właśnie tutaj.

Panorama Poznania z ratusza (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: 33-latka z Wielkopolski zaginęła. Wyjechała do Holandii

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl