Alarm bombowy podczas przemówienia wicepremiera

Policja informację o ładunku podłożonym w Auli UAM otrzymała w czasie inauguracji roku akademickiego. Stróże prawa wkroczyli do auli w momencie w którym przemawiał wicepremier. 

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza miała szczególny charakter. Po pierwsze brali w niej udział rektorzy, wykładowcy i studenci czterech poznańskich uniwersytetów po drugie, na inauguracji gościem specjalnym był minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W momencie kiedy zaczął przemawiać wicepremier uroczystość przerwano. Rekontr UAM prof. Andrzej Lesicki poprosił wszystkich o opuszczenia budynku z powodu alarmu bombowego.

hotel dla psów w Poznaniu

Do auli wkroczyli policjanci z psami i zaczęli sprawdzać pomieszczenia w budynku. Nic nie znaleziono. Po godzinie przerwy wznowiono inaugurację roku akademickiego. Wicepremier skomentował po wznowieniu uroczystości,  że „uniwersytet jest wspólnotą rozumu, a rozum zawsze jest silniejszy niż głupota czy fanatyzm”.

Rektor na oficjalnym koncie UAM na facebooku tak skomentował przerwanie inauguracji roku akademickiego.

https://www.facebook.com/amupoznan/videos/170370393851493/

 

Sprawę fałszywego alarmu bada już policja. Wiadomo, że informację o rzekomej bombie przekazano mailem. Za tego typu przestępstwo „żartownisiowi” grozi do 8 lat więzienia.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl