Aktywiści bronili dziś krów na Półwiejskiej

Dzisiaj o 17.30 przy pomniku Starego Marycha poznaniacy mogli natknąć się na akcję uliczną w obronie krów. Aktywiści z fundacji Viva chcieli zwrócić uwagę przechodniów na sytuację branży mleczarskiej.

  • Akcja uliczna w obronie krów. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

BRONIĄ KRÓW

Dzisiejsza akcję uliczną pod nazwą „Białe Kłamstwa” zorganizowała fundacja Viva. Działacze stanęli na ulicy Półwiejskiej z planszami, które informowały przechodniów o sytuacji krów w przemyśle mleczarskim, bo ta, ich zdaniem, jest skandaliczna.

Uważamy, że konsument ma prawo wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwane jest jego pożywienie, czego niestety nie robi przemysł mleczny, a wręcz przeciwnie, ukazuje nam sielskie życie zwierząt na zielonych łąkach, które ma się nijak do rzeczywistości, w jakiej żyją i „hodowane” są krowy mleczne. – mówi Dawid Rakoczy, koordynator kampanii Białe Kłamstwa.

Jak mówił jeden z uczestników akcji, warunki w jakich hodowane są krowy mleczne są nieetyczne. Aktywiści dodają, że ludzie nie muszą spożywać produktów pochodzenia zwierzęcego w tym nabiału i mogą zastąpić je produktami roślinnymi. O tym jak to zrobić informowali przechodniów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl