Adam Szłapka potrącił rok temu rowerzystkę. Zrzeknie się immunitetu

Adam Szłapka, minister z Poznania zapowiedział, że zrzeknie się immunitetu, aby ponieść konsekwencję swoich czynów. Jak dodał: najważniejsze dla niego było, że wypadek nie skończył się tragicznie.

O wypadku z kwietnia ubiegłego roku poinformowało wówczas w czerwcu TVP Info. Poseł z Poznania (obecnie minister), Adam Szłapka 24 kwietnia poruszając się samochodem po Warszawie, potrącił rowerzystkę. Na miejsce przyjechała policja i pogotowie ratunkowe. Kobieta wymagała pomocy medycznej. TVP relacjonowało, że Adam Szłapka powiedział, że pracuje w Sejmie i dopiero po prośbie o doprecyzowanie, odpowiedział, że jest posłem. To oznacza, że aby postawić mu zarzuty, najpierw trzeba uchylić immunitet.

W czerwcu 2023 roku postawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa na drodze. Adam Szłapka od początku sprawy zapewniał, że zrzeknie się immunitetu, jeśli będzie to konieczne. Taki wniosek trafił do Sejmu we wtorek, 30 kwietnia. Poinformowało o tym RMF FM. O prawidłowości wniosku zadecyduje marszałek, Szymon Hołownia. Zapyta też o decyzję Adama Szłapkę. Jeśli ten się nie zgodzi, sprawa będzie procedowana w Sejmie.

Natomiast minister z Poznania w rozmowie dla Polsat News wyjawił, że zrzeknie się immunitetu i zrobiłby to od razu, gdyby była taka możliwość, ponieważ trzeba ponosić konsewkencje. Najważniejsze dla niego jest to, że wypadek nie skończył się tragicznie, a rowerzystka wróciła do zdrowia.

Czytaj też: 20 lat w UE. Małgorzata Ostrowska: „Szczytem marzeń było mieć paszport”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl