Adam Nawałka zostanie trenerem Lecha Poznań?

To bardzo prawdopodobne, że były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka zostanie trenerem Lecha Poznań. Klub jeszcze tego nie potwierdza, ale z nieoficjalnych informacji wiadomo, że trener jest zainteresowany kontraktem z Kolejorzem.

Kontrakt miałby sięgać do czerwca, wtedy Nawałka miałby zdecydować, czy dalej chce trenować Lechitów, czy wyjechać za granicę np. do któregoś z chińskich klubów (które słyną z rekordowych wynagrodzeń dla piłkarzy i trenerów). Wszystko wskazuje na to, że po odrzuceniu wielu ofert Adam Nawała zdecyduje się właśnie na Poznań. Od kilku miesięcy trener przeglądał rozmaite oferty, które do niego spływały min. z Bliskiego Wschodu ale na żadną się nie zdecydował.

Lech, zdaniem ekspertów, potrzebuje rewolucji po ostatniej serii przegranych i taką miałby być właśnie były trener reprezentacji. Radosław Nawrot z poznańskiej Gazety Wyborczej wylicza, że byłby to najlepiej opłacany trener w historii Kolejorza, czyli musiałby zarabiać ponad 120 tysięcy złotych. Według WP Sportowych Faktów, rozmowy władz poznańskiego klubu z Nawałką trwały od odpadnięcia Lecha z Pucharu Polski po przegranym meczu z Rakowem Częstochowa.

Komentatorzy piłkarscy informują także, że Adam Nawałka zgodzi się na przejęcie trenerskiej władzy w Lechu pod warunkiem absolutnej władzy nad polityką transferową i piłkarską. Jeśli Lech się na to zgodzi Adam Nawałka zastąpi Dariusza Żurawia, który tymczasowo przejął stery w Lechu po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl