abp. Gądecki walczy z Galerią Arsenał i prezydentem Jaśkowiakiem

abp. Stanisław Gądecki w czasie kazania w Boże Ciało zaatakował prezydenta Jacka Jaśkowiaka i galerie miejską Arsenał. Metropolita poznański skrytykował pomysł prezydenta uruchomienia 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego, oraz jedną z wystaw w Arsenale.

Arcybiskup nawiązał do referndum w Irlandii, w którym zwyciężyli zwolennicy szerszego dostępu do aborcji i w przededniu kampanii samorządowej zaatakował prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Prezydent chce utworzyć 24-godzinny dyżur ginekologiczny, finansowany przez miasto. Kobiety mogłyby otrzymać tam profesjonalne porady oraz, jeśli będzie to potrzebne, recepty. Pomysł dyżuru jest odpowiedzą Jaśkowiaka na inicjatywy zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Projektodawca oświadcza, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Problem w tym, że zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową. Przerwanie ciąży kończy się śmiercią konkretnego organizmu – mówił w kazaniu abp. Stanisław Gądecki

Arcybiskup zaatakował też galerie miejską Arsenał, w której zorganizowano kontrowersyjne happeningi min z grupą Hiszpanek, opowiadających o swoich doświadczeniach z aborcją. Arcybiskup nazwał to – domową aborcją i podkreślał, że spotkania z Hiszpanami miały miejsce na zaproszenie miejskiej galerii.

W ostatnim czasie abp. Gądecki krytykował też PiS za stosunek do osób niepełnosprawnych

Prawa osób niepełnosprawnych nie były traktowane dotąd z wystarczającą uwagą – mówił abp. Gądecki

Co sądzisz o wypowiadaniu się hierarchów na temat konkretnych polityków i ich inicjatyw? Napisz na kontakt@www.wpoznaniu.pl Komentarze opublikujemy w kolejnym artykule.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl