Kuratorka oświaty krytykuje poznański uniwersytet za wprowadzenie nowej procedury traktowania studentów zgodnie z ich deklarowaną tożsamością płciową. – Pracowników naukowych rektor przemienia w sekserów, którzy mają trafnie, wg klasyfikacji ideologii LGBTQ+ nazywać studentów. Zlikwidował prawo naturalne – grzmi w swoim wpisie Barbara Nowak.
Jak informowaliśmy wcześniej, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wprowadził nową procedurę traktowania studentów zgodnie z ich deklarowaną tożsamością płciową. Zarządzenie wydano w maju i opublikowano na stronie uczelni. Znalazła się tam też karta procedury. W tym „wniosek o traktowanie zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową” oraz „prośbą o poszanowanie woli osoby deklarującej odmienną tożsamość płciową”.
Czytaj więcej: Zmiany na uniwersytecie. Nowe zasady dla studentów transpłciowych w Poznaniu
Sytuację skomentowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Jej zdaniem uczelnia odwróciła się od nauki i zakończyła tym samym proces dydaktyczny.
– Przeczytałam, że Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zakończył proces dydaktyczny. Pracowników naukowych rektor przemienia w sekserów, którzy mają trafnie, wg klasyfikacji ideologii LGBTQI nazywać studentów. Zlikwidował prawo naturalne. Czy środowisko naukowe ujmie się za nauką?” – napisała Barbara Nowak.
Kuratorka zachęca też do pójścia w Marszu dla życia i rodziny, który zaplanowano w najbliższy weekend w Krakowie. W nagraniu promowanym przez portal PCh24.tv wypowiada się na temat społeczności LGBTQ+. – Szczycą się tym, że niszczą rodziny, deprawują dzieci i walczą z religią katolicką, a nawet dokonują aktów wandalizmu, niszcząc nasze kościoły, zakłócając msze święte (…) Posuwają się do przemocy fizycznej wobec księży, prowadzą kampanie nienawiści wobec wierzących, odgrażają się, ze nasze dzieci będą takie jak oni – twierdzi Nowak.
Jak zauważyła Gazeta Wyborcza, te dane nie pokrywają się nawet z raportem Ordo Iuris. Instytut podał, że w 2022 roku doszło do 77 zdarzeń ocenianych jako atak na tle religijnym, ale do żadnego z nich podczas Marszu Równości.
Od stycznia 2022 roku na świecie obowiązuje nowa klasyfikacja ICD-11, czyli Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób. Tożsamość transpłciowa została usunięta z kategorii zaburzeń psychicznych. Z listy usunięto również transseksualizm, wprowadzając pojęcie dysforii płciowej.
Czytaj też: Pracownicy McDonald’s założyli związek zawodowy. Pierwszy w Polsce