Przedwojenne Łazienki Rzeczne nad Wartą odzyskają dawną świetność.Rozstrzygnięto przetarg na ich zagospodarowanie i rewaloryzację. Prace mają rozpocząć się w październiku 2018 roku. Planowany termin ich zakończenia to przełom listopada i grudnia 2019 r.
Zmodernizowany budynek Łazienek Rzecznych pełnić będzie funkcję usługowo – biurową. W części środkowej budynku przywrócona zostanie dawna funkcja restauracyjna (w przyziemiu znajdować się będzie kuchnia wraz z barem, natomiast na parterze zlokalizowana będzie restauracja z tarasem widokowym). Wszystkie kondygnacje połączone będą nową windą zlokalizowaną w środkowej części budynku.
Powierzchnie biurowe i technologiczno-magazynowe przeznaczone będą na potrzeby Inkubatora i przedsiębiorstw po okresie 3 letniej inkubacji. Miejsce znajdą tam też inne innowacyjne firmy, działające w obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji. Część powierzchni biurowej udostępniana będzie jako biura coworkingowe (wynajem biurka jako pojedynczego miejsca pracy).
Budynek dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowym wyróżnikiem nowopowstałego obiektu, podnoszącym jego atrakcyjność wśród potencjalnych najemców jest zastosowanie udogodnień dla rowerzystów (stojaki na rowery, szatnia dla rowerzystów, natryski).
Koszt zagospodarowania i rewaloryzacji i Łazienek Rzecznych to 12,8 mln zł, z czego 5,1 mln zł to dofinansowanie unijne.
Budynek Łazienek Rzecznych jest wpisany do rejestru zabytków. Wzniesiono go w latach 1924 – 1925. Pierwotnie, oprócz przebieralni ze 128 kabinami i szatnią dla 200 osób, funkcjonowała tam również restauracja, kasy, mieszkanie dozorcy i stacja pogotowia ratunkowego. Początkowo kobiety i mężczyźni odpoczywali tu osobno, ale ostatecznie zdecydowano się także na wprowadzenie plaży rodzinnej. Było to główne miejskie kąpielisko, na które jednego dnia przychodziło nawet 5 tysięcy osób. Łazienki wykorzystywały wodę z rzeki, która wpływała do specjalnej zatoki.