Do odwiedzin w palmiarni w Poznaniu mogą zachęcić nie tylko egzotyczny klimat, który panuje tam przez cały rok, czy rzadkie okazy roślin z całego świata, ale również dwa questy, które można rozwiązać w trakcie wizyty w szklarni.
Aby skorzystać z atrakcji należy pobrać darmową aplikację Eko Wielkopolska. Oprogramowanie przygotowane przez stowarzyszenie Polska Ekologia oprócz bazy danych na temat ekologii, kalendarza wydarzeń oferuje również dostęp do czterech questów, z czego dwa można rozwiązać podczas wizyty w poznańskiej palmiarni.
Obie trasy poprowadzą nas przez kolejne pawilony szklarni. Spacer podczas realizacji każdej ze ścieżek zajmie około czterdziestu minut, w tym czasie goście zwiedzą pawilony i rozwiążą zadania i zagadki, które czekają na nich po drodze. Jeden z questów sprawdzi jak wiele o roślinach wiedzą uczestnicy zabawy , drugi skupia się na ciekawostkach na temat rzadkich okazów, które można zobaczyć wewnątrz szklarni.
Palmiarnia Poznańska powstała w 1910 roku i na początku składała się z trzech pawilonów o łącznej powierzchni 534 metrów kwadratowych. Budynek dwukrotnie rozbudowywano, pierwszy raz z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej w 1929 roku a ponownie w 1992 roku ze względu na zły stan techniczny. Obecnie obiekt położony na północnym skraju Parku Wilsona składa się z dwunastu pawilonów, w których oprócz upraw egzotycznych roślin znajdują się również kawiarnia i sala dydaktyczna. Łączna powierzchnia kompleksu to 4600 metrów kwadratowych, na których znajduje się ponad 1100 gatunków roślin. To największa taka placówka botaniczna w Polsce.