Już w sobotę poznaniacy będą mogli poznać historię placu Kolegiackiego dzięki piknikowi Tu stała kolegiata. Piknik z historią w tle. Uczestnicy imprezy wezmą także udział w grze miejskiej.
Plac Kolegiacki znajduje się na Starym Mieście w Poznaniu. Powstał po rozebraniu w 1802 roku ruin kolegiaty św. Marii Magdaleny, a wschodnia, charakterystycznie zagięta, linia zabudowy odtwarza dawny przebieg murów miejskich. To tylko niektóre z historycznych ciekawostek placu przy Urzędzie Miasta. Już w sobotę odbędzie się piknik, dzięki któremu poznaniacy lepiej poznają historię tego miejsca. Impreza rozpocznie się śniadaniem i występem na żywo wiolonczelisty o 11:00. O tej samej godzinie będzie można wziąć udział w grze miejskiej „Skarb Kolegiaty”.
Co łączy odkopane serce dzwonu, postacie z dawnych dziejów i tajemnicze zapiski? Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie wystarczy zebrać 3-5 osobowe zespoły, wyruszyć tropem historii placu Kolegiackiego, szukać wskazówek i odkryć drogę do skarbu – czytamy w informacji o wydarzeniu.
Udział w grze jest bezpłatny, a zapisać można się na stronie wydarzenia.
W godzinach popołudniowych: 12:30, 14:00 i 16:00 ruszą wycieczki z przewodnikiem po placu oraz na taras widokowy Hotelu Kolegiackiego. Natomiast między 13:00 a 15:00 będzie można odwiedzić stoisko archeologiczne. Dla najmłodszych przygotowano „czytanki” książki „Wspólna nie znaczy niczyja”, a także warsztaty urbanistyczne, zajęcia plastyczne i wystawę LEGO HistoryLand. Na uczestników czekają nagrody i pamiątkowe pocztówki.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.