Kilkudziesięciu gości komunijnych wróciło do domów z uszkodzonymi autami. Na parkingu przy restauracji w gminie Grodzisk Wielkopolski dwóch chłopców miało zarysować kamieniami około 40 samochodów.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 maja, podczas uroczystości związanych z Pierwszą Komunią Świętą. Na parkingu przy jednej z restauracji zaparkowane były dziesiątki aut należących do gości biorących udział w przyjęciach.
Jak ustalili policjanci, dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat miało używać kamieni do rysowania karoserii samochodów. Uszkodzenia zauważono po zakończeniu uroczystości.
Na miejsce skierowano funkcjonariuszy oraz technika kryminalistyki. Policja prowadziła oględziny pojazdów i zabezpieczała ślady. Według dotychczasowych ustaleń uszkodzonych zostało około 40 samochodów osobowych.
Sprawa jest obecnie wyjaśniana. Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz skalę strat, która na razie nie została oszacowana.
Ze względu na wiek chłopców sprawa trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. To sąd zdecyduje o dalszych konsekwencjach wobec nieletnich.










