Koszykarze Pyry AZS Szkoły Gortata Poznań sprawili dużą niespodziankę. W rozgrywanym w Szczecinie turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17 wywalczyli brązowy medal. W decydującym spotkaniu pokonali Akademią Koszykówki Komorów 76:73.
Medal poznańskiej drużyny to największa niespodzianka turnieju rozgrywanego w Szczecinie. Podopieczni Romana Jańczyka rozpoczęli go od pokonania gospodarzy, czyli miejscowej Pogoni 92:82. Następnie minimalnie ulegli Zastalowi Zielona Góra i Śląskowi Wrocław, ale z drugiego miejsca w grupie awansowali do strefy medalowej. Decydujący o brązowym medalu mecz był bardzo zacięty i początkowo nie układał się po myśli Poznaniaków. Ale nie pierwszy raz pokazali, że grają do końca. Odrobili trzynastopunktową stratę i pokonali Komorów 76:73.



fot. Tomasz Sokołowski/PZKOSZ
Każdy, kto oglądał nas podczas tych Mistrzostw Polski, mógł przekonać się, że ten zespół nigdy się nie poddaje i walczy do samego końca. To był długi sezon, pełen ciężkiej i systematycznej pracy, która została nagrodzona brązowym medalem. Jestem dumny z mojego zespołu – powiedział Roman Jańczyk, trener brązowych medalistów.
Do koszykarzy Pyry trafiły także wyróżnienia indywidualne. MVP zespołu został Mateusz Frąszczak, a do najlepszej piątki turnieju finałowego został wybrany Aleksander Sobczyński. Warto zaznaczyć, że obaj są zawodnikami młodszymi (rocznik 2010).



fot. Tomasz Sokołowski/PZKOSZ
Medalową drużynę Pyry AZS Szkoły Gortata Poznań tworzyli: Milan Stroiński (k.), Jacek Stache, Adam Prokopczuk. Mateusz Frąszczak, Jerzy Jaśkowiak, Kacper Meller, Miłosz Adamski, Wiktor Berczyński, Ryszard Guzenda, Jakub Wieczorek, Maciej Muszyński, Aleksander Sobczyński, Szymon Koch, Franciszek Wawrzyniak, Franciszek Jura, Kamil Kałek.










