Wielkopolska

Oni napiszą matury za rok. Złamali przepisy

Tegoroczna matura w Wielkopolsce nie obyła się bez przeszkód. W kilku miejscach doszło do incydentów, które spowodowały, że maturzyści będą musieli podejść do egzaminu raz jeszcze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu poinformowała nas, że na terenie województwa wielkopolskiego miały miejsce dwa unieważnienia egzaminu.

– Były to unieważnienia egzaminu z powodu niesamodzielności absolwenta – oba z języka polskiego oraz dwa unieważnienia z powodu wniesienia telefonu do sali egzaminacyjnej. W tym przypadku jedno na egzaminie z języka polskiego, drugie na egzaminie z języka angielskiego – powiedział Marcin Jakubowski, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Wszystkie egzaminy zostały unieważnione przez dyrektorów szkół. Wynika to z obowiązujących przepisów, a dokładnie ustawy o systemie oświaty.

W tym roku, po raz pierwszy do matury w Wielkopolsce przystąpiło dokładnie 33 864 uczniów. Łącznie zgłosiło ich 445 szkół z całego regionu. Jeśli chodzi o Poznań, w mieście 107 szkół zarejestrowało 11 262 uczniów. W powiecie poznańskim do matury przystąpi 1 111 osób z 23 szkół. Ponad 1700 osób na terenie miasta Poznania podejdzie do egzaminu maturalnego po raz kolejny.

Czytaj także: W przydomowym ogrodzie ma prawdziwe dzieła sztuki. Gromadził je latami

Aleksandra Wróblewska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl