Młody piłkarz z Lubonia na meczu uderzył sędziego

16-letni piłkarz z klubu Szkoła Futbolu z Lubonia podczas meczu rewanżowego z KKS Kalisz rozgrywanego w ramach Centralnej Ligi Juniorów uderzył sędziego. Mecz został natychmiast przerwany.

Do tego incydentu doszło podczas barażowego meczu rewanżowego o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Na boisku w Kaliszu spotkały się drużyny KKS Kalisz z drużyną Szkoła Futbolu z Lubonia. W 74.minucie, przy stanie 2:1 dla kaliszan 16-letni zawodnik z Lubonia uderzył sędziego w brzuch.

Sędzia – tak wskazują przepisy – natychmiast przerwał mecz a zawodnicy musieli zejść z boiska. Klub z Kalisz w swoich mediach społecznościowych poinformował cyt.: „nie było to ostatnie, złe zachowanie drużyny gości. Rywale zniszczyli jedną z chorągiewek, a na zakończenie uszkodzili drzwi od swojej szatni”

Wieczorem Szkoła Futbolu Luboń również wydała oświadczenie, w którym przeprasza za zachowanie swoich zawodników i sztabu szkoleniowego oraz informuje o zawieszeniu agresywnego piłkarza na trzy miesiące. Jednocześnie w oświadczeniu można przeczytać, że Szkoła Futbolu z Lubonia zarzuca gospodarzom fatalną organizację meczu.

Jednocześnie z żalem stwierdzamy, że gospodarze nie stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy tak ważnego meczu. Prowokacyjne zachowania pozostawiamy bez komentarza. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zachowaniem naszych zawodników oraz sztabu szkoleniowego – możemy przeczytać na facebookowym fanpage klubu z Lubonia.

Sprawą trafiła także do Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który najprawdopodobniej przyznana walkowera na korzyść KKS-u Kalisz. Samego sprawcę czeka także postępowanie przed wydziałem dyscypliny. Może to oznaczać, że nie prędko powróci na boisko.