Za nami kolejna siódma, pełna emocji edycja Enea Edison Festival. Jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Wielkopolsce. Teren rekreacyjny w Baranowie znów zamienił się w artystyczne miasteczko tętniące energią, muzyką i letnim klimatem. Przez dwa dni, na dwóch scenach wystąpili czołowi polscy artyści, a tysiące uczestników bawiły się do późnych godzin nocnych.
Gwiazdy i nastrojowe występy pod gołym niebem
Pierwszy dzień festiwalu (piątek, 4 lipca) rozpoczął się od koncertu zespołu Lor, który wprowadził publiczność w refleksyjny i melancholijny klimat. Następnie na scenie pojawił się Wiktor Dyduł, finalista „The Voice of Poland”, który porwał młodszą część widowni. Prawdziwą moc dźwięku przyniosły koncerty legend polskiej sceny – Kasi Kowalskiej i Krzysztofa Zalewskiego, który jak zwykle dostarczył niezapomnianych emocji i energii.
Równolegle, na kameralnej drugiej scenie zlokalizowanej w cieniu drzew, wystąpili: Dominika Płonka, zmysłowy Projekt Wow, a dzień zakończył nastrojowy występ Grzegorza Turnaua, który zebrał gromkie brawa za klasykę i subtelną grę słów.
Sobota, 5 lipca, należała do artystów z pogranicza alternatywy i popu. Na Main Stage zagrali: nowoczesny i dynamiczny zespół BIOS, uwielbiana przez młodzież Zalia, oryginalny projekt Łona/Konieczny/Krupa, a wieczór zwieńczył koncert duetu Nosowska/Król – artystyczna petarda, która na długo zostanie w pamięci uczestników.
Na Forest Stage w sobotę swoje występy dali m.in. nastrojowa Ania Szlagowska, popularny Paweł Domagała oraz Daria ze Śląska, której koncert był jednym z bardziej wyczekiwanych momentów dnia.
fot. Maciej Chomik/ materiały prasowe
Coś więcej niż muzyka
W tym roku organizatorzy Enea Edison Festival postawili na różnorodność i komfort uczestników. W pobliżu Forest Stage działało klimatyczne silent disco, zorganizowane przez markę Crunchips, które funkcjonowało aż do dwóch godzin po zakończeniu głównych koncertów. Tłumy uczestników – głównie młodzież – tańczyły w słuchawkach do wybranych przez siebie kanałów muzycznych.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również Strefa Rodzinna, przygotowana we współpracy z Gminą Tarnowo Podgórne. W klimatyzowanym namiocie najmłodsi mogli skorzystać z takich atrakcji jak: koło fortuny, gry sportowe (tenis stołowy, dart, piłkarzyki), edukacyjne aktywności dotyczące bezpieczeństwa czy parkur treningowy. Rodzice podkreślali, że to jedna z najlepiej przygotowanych rodzinnych stref w Polsce.