Nabór do „POZnań – i zamieszkaj” zakończył się w maju. Poznaniacy i poznanianki chętnie korzystali z tej oferty. Dowodem jest liczba złożonych wniosków. Blisko tysiąc osób ubiegało się o możliwość zamieszkania w jednym z 353 lokalì dostępnych w tej edycji. Ze względu na duże zainteresowanie PTBS wraz z Miastem zdecydowały, że w 2025 roku realizowany będzie kolejny nabór do programu.
Program prowadzony przez Miasto oraz Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, przyciąga coraz więcej chętnych.199 lokali zrealizowanych w jego ramach na Strzeszynie zostało oddanych do użytku na początku września. Nowi najemcy wprowadzili się do mieszkań wykończonych w standardzie „pod klucz”.
W kolejnym etapie inwestycji zostaną oddane następne 353 lokale. Mieszkańcy wprowadzą się do nich jesienią 2025 roku. Chętni, którzy złożyli wnioski w tegorocznym naborze, już teraz otrzymują pisma dotyczące etapu weryfikacji wniosków wraz z liczbą uzyskanych punktów. Do końca tego roku planowane jest sfinalizowanie procedury kwalifikacji wniosków.
Mieszkania dostępne w ramach programu „POZnań – i zamieszkaj”, to jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert na poznańskim rynku wynajmu. Miesięczna stawka czynszu na rok 2024 wynosi 21,29 zł za metr kwadratowy, a najemcy mogą ubiegać się o dopłaty do czynszu, które wynoszą aktualnie 12,68 zł za metr kwadratowy. Całkowita kwota zależy od liczby osób oraz metrażu. Wszystkie mieszkania są oddawane w standardzie „pod klucz”, co oznacza, że lokatorzy mogą wprowadzać się do nich natychmiast.
Zainteresowanie programem było duże, więc PTBS wraz z Miastem zdecydowały, że realizowany będzie kolejny etap. Przy ul. Żelaznej powstanie 12 budynków z ponad 500 nowymi mieszkaniami. W 2025 r. planowane jest ogłoszenie kolejnego naboru wniosków, o czym poznaniacy i poznanianki będą na bieżąco informowani. W kolejnej edycji programu również zakładane są atrakcyjne dopłaty do czynszu, co z pewnością przyciągnie kolejnych zainteresowanych. Planowana inwestycja przy ul. Żelaznej obecnie jest na etapie postępowania o udzielenie pozwolenia na budowę.
Zasady udziału w programie są bardzo proste i przejrzyste. Skierowany jest on do osób, które nie mają tytułu prawnego do nieruchomości na terenie Poznania. Trzeba również spełniać określone warunki finansowe, które każdorazowo określane są w regulaminie programu w momencie naboru wniosków.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ptbs.pl, gdzie z wyprzedzeniem publikowane są informacje o kolejnych planowanych naborach.