Ekumeniczne Święto Biblii w Poznaniu. Edukacja, rozrywka i duchowe przeżycia

Zbliża się kolejna edycja Ekumenicznego Święta Biblii. W trakcie wydarzenia zaplanowano koncerty, spotkania oraz wykłady poświęcone wierze i Słowu Bożemu.

Ekumeniczne Święto Biblii w Poznaniu

Już wkrótce rozpocznie się Ekumeniczne Święto Biblii w Poznaniu, które potrwa od 13 do 18 października. To już 22. edycja tego wydarzenia. W tym czasie wierni będą mieli okazję spotkać się w licznych grupach, wysłuchać Słowa Bożego oraz wziąć udział w koncertach, spotkaniach i debatach. Tegorocznym hasłem przewodnim tego wydarzenia jest cytat z Listu św. Pawła do Koryntian: „Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości”.

– Poznańska Grupa Ekumeniczna po raz kolejny pokazuje, że można działać ponad podziałami, podkreślając to, co łączy wszystkich chrześcijan – podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

fot. Miasto Poznań

Bogaty program

Program XXII Ekumenicznego Święta Biblii w Poznaniu zapowiada się bardzo różnorodnie. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 13 października, spotkaniem zatytułowanym „Ewangelia w mieście”, które odbędzie się o godzinie 17.00 w kościele św. Jana Vianneya. Pismo Święte będą czytać i komentować ks. Marcin Kotas oraz ks. Mirosław Tykfer.

15 października, we wtorek, o godzinie 19.00 w Auli UAM wystąpi Chór i Orkiestra Jordan. Następnego dnia młodzież spotka się w Pawilonie, aby porozmawiać o temacie „Czego się nie robi z miłości”.

W czwartek, 17 października, odbędzie się ekumeniczna debata zatytułowana „Chrześcijanin a sprawiedliwość klimatyczna” w auli Urzędu Marszałkowskiego. Udział w niej wezmą eksperci i duchowni z różnych Kościołów.

Natomiast w piątek, 18 października, o godzinie 19.30 w parafii pw. św. Wojciecha odbędzie się ekumeniczna modlitwa młodych, prowadzona w duchu śpiewów z Taizé.

Ostatnim wydarzeniem będzie Nabożeństwo Słowa w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Piotra i Pawła, które odbędzie się 21 października, z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego oraz abp. Jerzego Pańkowskiego.

Szczegóły program wydarzeń/ fot. Miasto Poznań

Wstęp na wszystkie wydarzenia, koncerty i spotkania jest bezpłatny.

Kościoły zrzeszone w Poznańskiej Grupie Ekumenicznej

Poznańska Grupa Ekumeniczna skupia chrześcijańskie Kościoły działające w Poznaniu. Należą do niej Kościoły będące członkami Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE), takie jak Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki oraz Wspólnota Genesis Kościoła Chrześcijan Baptystów. Współpracują z nimi także Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Zielonoświątkowy.

fot. Miasto Poznań

Czytaj także: Mija 170. rocznica urodzin prof. Święcickiego. Pionier poznańskiej medycyny

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl