Wychowanek Lecha Poznań z debiutem w Lidze Mistrzów. Zagrał istotną rolę

Club Brugge odniosło kluczowe zwycięstwo 1:0 nad Sturm Graz w meczu Ligi Mistrzów na 28 Black Arena w Klagenfurcie. Jedyną bramkę spotkania zdobył Christos Tzolis, ale były lechita – Michał Skóraś odegrał ważną rolę, gdy wszedł na boisko w drugiej połowie.

Zarówno Club Brugge, jak i Sturm Graz nie imponowały w ostatnich pięciu meczach przed tym starciem. Austriacy odnieśli dwa zwycięstwa, zanotowali remis i doznali dwóch porażek, a ich ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną 2:1 nad BW Linz. Club Brugge, podobnie jak ich rywale, zanotowało dwa zwycięstwa, jeden remis oraz dwie porażki. W ostatnim meczu Belgowie zremisowali 1:1 z Sportingiem Charleroi.

Mecz pomiędzy dwoma ekipami rozstrzygnął się w 24. minucie, kiedy to Raphael Onyedika z Club Brugge asystował przy golu Christosa Tzolisa. Trafienie okazało się decydujące i zapewniło belgijskiemu klubowi cenne trzy punkty. Sturm Graz, pomimo wysiłków, nie zdołał odpowiedzieć trafieniem.

Polski zawodnik, były piłkarz Lecha Poznań Michał Skóraś, wszedł na boisko po przerwie, zastępując tym samym Andreasa Skova Olsena. W czasie swojego występu przyczynił się do utrzymania przewagi Brugge. Polak zaprezentował się solidnie w defensywie. W 73. minucie Polak otrzymał żółtą kartkę za przerwanie akcji rywala.

W statystykach meczu Club Brugge dominowało z 59 proc. posiadania piłki i oddało więcej celnych strzałów (cztery) w porównaniu do jedynego celnego strzału Sturmu Graz. Belgowie byli też nieznacznie aktywniejsi, wykonując 15 rzutów wolnych, podczas gdy austriacki zespół miał ich 14.

Po tym zwycięstwie Club Brugge awansowało na 21. miejsce w tabeli Ligi Mistrzów. Sturm Graz, z kolei, znajduje się na 29. pozycji bez punktów. W kolejnych meczach Sturm Graz zmierzy się z Red Bull Salzburg, a Club Brugge stawi czoła Royale Union St-Gilloise.

Michał Skóraś reprezentował barwy Lecha Poznań II w latach 2017-2020. Później dołączył do pierwszego składu i grał dla „Kolejorza” przy Bułgarskiej od 2019 do 2023 roku. Później dołączył do belgijskiego zespołu za 6 mln euro.