Baza kosmiczna powstała w centrum Poznania. Można poznać wszechświat [ZDJĘCIA / WIDEO]

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich powstała multimedialna wystawa pt. „Copernicus – Stacja Kosmiczna”. Możliwość zwiedzania rozpocznie się 21 września. Na zwiedzających czekają wrażenia edukacyjne i artystyczne.

Organizator eventów Grupa MTP i dostawca multimediów firma Wizja Multimedia przygotowali kosmiczną wystawę multimedialną. Ta przenosi odbiorcę do świata kosmosu pełnego pytań i fascynujących odpowiedzi. Dzięki autorskiej technologii Virtual Art Senses uczestnicy mogą przenieść się do realiów między rzeczywistością a wirtualnością. Interaktywne instalacje, hologramy i projekcje tworzą immersyjną przestrzeń, która zaskoczy i zainspiruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zaawansowaną technologię połączono z dźwiękiem oraz projekcjami na przestrzeni o łącznej powierzchni 600 m. kw.

– 40 lat temu, gdy byłem dzieckiem, przyjechałem z Koszalina na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wówczas Iglica przypominała mi rakietę. Przez wiele lat swojej profesjonalnej kariery miałem myśl, żeby z tego miejsca zrobić multimedialne show i „wystrzelić Iglicę w kosmos”. Współczesne efekty, światło, dźwięk pozwalają na realizację tego marzenia. Stworzyliśmy projekt dla dzieci i młodzieży, ich rodziców i dziadków. Każdy będzie mógł wynieść coś dla siebie, zarówno emocje, jak wiedzę – powiedział Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

Kosmos skrywa wiele tajemnic

Wystawa oferuje szereg unikatowych atrakcji i stref edukacyjnych. Na Stacji Kosmicznej Copernicus uczestnicy będą mogli przeżyć cztery pokazy multimedialne:

  • Układ Słoneczny,
  • Start Promu Kosmicznego,
  • Narodziny Gwiazdy,
  • Deszcz Meteorytów.

Przygotowano też interaktywne atrakcje przestrzenne, takie jak kosmiczny stwór czy strefa obcego.

– Stacja Copernicus to miejsce rozrywki, edukacji i sztuki. Noriaki, street-artowiec z Poznania stworzył dla nas drogę mleczną. Poza tym każdy przejdzie przez horyzont zdarzeń, który zaprowadzi go do przestrzeni wypełnionej technologią. Można się tutaj zrelaksować, nauczyć nowych rzeczy i poznać najnowocześniejsze możliwości technologiczne. Centrum stanowi rdzeń, który jest powierzchnią projekcyjną obejmującą: grę świateł, muzyki i wypowiedzi lektora. Chcieliśmy stworzyć atmosferę, żeby każdy czuł się swobodnie. Co więcej, nie ma jednego modelu zwiedzania i z każdej perspektywy, ta stacja kosmiczna oferuje niesamowity efekt – powiedział Adam Pietrzykowski, CEO wystawy.

Jedną z atrakcji będzie AI-stronauta, czyli jedyna w Polsce strefa sztucznej inteligencji, która w czasie rzeczywistym zamienia gości w astronautów. Dzięki zaawansowanej technologii odwiedzający mogą nie tylko wcielić się w kosmicznych podróżników, ale także wspólnie tańczyć i robić zdjęcia w pełnym kosmicznym stroju. Emocji dostarczy również Spacecraf, interaktywna przygoda na pokładzie uszkodzonego statku kosmicznego.

Wystawa oferuje również strefy chillout w tym przestrzeń gastronomiczną, sklepik, przestrzeń z możliwością prowadzenia zajęć edukacyjnych i warsztatów. Powstało miejsce, które łączy innowacyjne wielkoformatowe projekcje oraz doświadczenia sensoryczne z wykorzystaniem technologii AI.

Bilety dostępne na stronie tobilet.pl.

Czytaj też: Zmarł Felicjan Andrzejczak. Wielki przebój o Jolce powstał w Poznaniu

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl