Międzynarodowe Targi Poznańskie

POLECO 2024 – czyste technologie dla biznesowych korzyści

Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.

Dla przedstawicieli samorządów oraz firm działających w branży recyklingu i gospodarki odpadami, uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLECO jest kluczowe dla zrozumienia nadchodzących zmian i dostosowania się do nowych wymagań. – Tegoroczna edycja targów jeszcze precyzyjniej trafi w potrzeby samorządów i przemysłu szukającego innowacji z zakresu ochrony środowiska – zaznacza Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.

Ochrona klimatu? Strategiczny wybór!

Polityka klimatyczna UE i związane z nią regulacje dotyczące surowców krytycznych i strategicznych będą jednym z głównych tematów omawianych na wydarzeniach towarzyszących targom POLECO. Odejście od paliw kopalnych i zmniejszenie zależności od państw trzecich to kluczowe elementy unijnej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Podczas targów omówione zostanie rozporządzenie WSR, dotyczącego transgranicznego przemieszczania odpadów. Nowe przepisy wprowadzają szereg zmian, które mają znaczący wpływ na firmy zajmujące się recyklingiem, przywozem oraz wywozem odpadów.

Uczestnicy targów porozmawiają także na temat roli branży recyklingu metali w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego oraz spełniania unijnych wymagań środowiskowych. Poruszone zostaną m. in. takie zagadnienia jak: system kaucyjny i rozszerzona odpowiedzialność producenta, transformacja cyrkularna biznesu oraz obieg zamknięty tworzyw sztucznych.

Systemy wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wdrażania zielono-błękitnych rozwiązań, takich jak renaturyzacja terenów i retencja wody, są niezbędne dla zrównoważonego rozwoju lokalnych społeczności, dlatego inicjatywy mające na celu poprawę jakości powietrza, w tym programy monitorowania i redukcji emisji zanieczyszczeń, będą kluczowym elementem poddanym dyskusji na targach.

Wśród liderów branży

Targi POLECO to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na innowacyjne rozwiązania dla ochrony środowiska. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich polskie i zagraniczne firmy zaprezentują maszyny, urządzenia i technologie przeznaczone dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu oraz utrzymania czystości i porządku w przestrzeni publicznej. Szczególnie istotne będą rozwiązania wykorzystujące technologie do rewitalizacji, rekultywacji oraz adaptacji do zmian klimatu.

– Targi POLECO w Poznaniu to miejsce, w którym kształtowana jest przyszłość branży. Dlatego warto już teraz dołączyć do grona innowatorów działających na rzecz ochrony klimatu – zaznacza Piotr Drozdowski, zastępca dyrektora targów POLECO.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO przyciągają wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy, co stwarza unikalne możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych na skalę międzynarodową. Wystawcy mają szansę zaprezentować swoje produkty i technologie szerokiemu gronu potencjalnych klientów oraz partnerów, a zwiedzający zapoznać się z najnowszymi trendami, które w najbliższym czasie będą napędzały branżę.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO

15-17.10.2024, Poznań

www.poleco.pl

Czytaj także: Aktywnie i zdrowo w parku Stare Koryto Warty

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl