Kongres Świadków Jehowy powrócił do Poznania po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią. Pod hasłem „Okazujcie cierpliwość!” odbywają się trzydniowe spotkania, podczas których udział bierze tysiące Świadków Jehowych. Wspólnie się modlą, śpiewają oraz uczestniczą w sympozjach i wykładach biblijnych. Jednym z najważniejszych momentów jest chrzest nowych wyznawców, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie.
Kongres Świadków Jehowy odbywa się na Targach po raz 12. W 2009 roku Międzynarodowy Kongres Świadków Jehowy przyciągnął ponad 23 tysiące osób z 236 krajów. Tegoroczne wydarzenie odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które stało się stałym miejscem organizacji kongresów po przebudowie Stadionu Miejskiego przy Bułgarskiej.
W 2020 roku spotkania odbywały się online, ale teraz ponownie można uczestniczyć w tradycyjnym zgromadzeniu. Spotkanie trwa przez cały weekend. Składa się z sześciu sesji programowych, podczas których uczestnicy poznają znaczenie cierpliwości w kontekście chrześcijańskim. W sobotę po porannej sesji odbył się chrzest, a podczas sesji popołudniowej będą miały miejsce wyświetlenia dwuczęściowego filmu przygotowanego specjalnie na tę okazję.
W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, a w całej Polsce ich liczba sięga 117 tysięcy. Ruch Świadków Jehowy liczy prawie 8,5 miliona członków na całym świecie, którzy działają w ponad 120 tysiącach zborów. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w sobotę było ok. 7,5 tys. uczestników.
Świadkowie Jehowy to ruch religijny, którego historia sięga 1872 roku, gdy został założony przez Charlesa T. Russella. Wyznawcy tego ruchu są przeciwnikami przetaczania krwi i związków homoseksualnych. Unikają zaangażowania w życie polityczne i społeczne, skupiając się na działalności kaznodziejskiej. Raz w roku organizowane są masowe zgromadzenia i kongresy.
Czytaj też: Zagrali koncert na dworcu w Poznaniu [ZDJĘCIA]