99-latek poprosił o pomoc policje. Co zrobili?

Do Komisariatu Policji w Golinie przyszedł starszy mężczyzna z prośbą o pomoc. Przyjechał z powiatu słupeckiego po leki do apteki, ale zgubił portfel. Miał znaczny ubytek słuchu, ale znakomicie czytał z monitora komputera i mógł odpowiadać na pytania policjantów.

W pomoc dla seniora zaangażowali się wszyscy obecni w komisariacie. 99-latek opowiedział, że przyjechał autobusem z miejscowości w powiecie słupeckim po leki do apteki. Niestety, kiedy przyszło do płacenia za medykamenty, zauważył brak portfela. Był jednak pewien, że zabrał go z domu, ponieważ płacił za bilet u kierowcy w autobusie – relacjonuje policja

Policjanci skontaktowali się z dyspozytorką konińskiego PKS-u. Trafili na bardzo uczynną osobę, która też zaangażowała się w pomoc mężczyźnie. Ustaliła kierowcę, który jechał tą trasą i poprosiła aby sprawdził, czy nie ma w autobusie portfela. 99-latek dokładnie wytłumaczył gdzie siedział, a kierowca odnalazł portfel.

Dyspozytorka w porozumieniu z dzielnicowym dała portfel kolejnemu kierowcy, który miał jechał w drugą stronę i ten zabrał portfel do Goliny. Tam na przystanku policjanci już czekali z 99-latkiem, który odebrał zgubę, nie ukrywając szczęścia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl