800 tysięcy złotych w podrobionej odzieży (video)

Około 800 tysięcy złotych jest warta odzież którą zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wszystkie zarekwirowane rzeczy to podróbki znanych światowych marek. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do 5 lat.

Policjanci pod lupę wzięli te hurtownie odzieży gdzie do sprzedaży oferowane były towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogą wskazywać na to, że znaki towarowe znanych światowych producentów na koszulach, bluzkach czy spodniach nie są autentyczne.

Podczas kontroli stoisk, policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek o wartości ok. 800 tysięcy złotych. Jak się okazało oferowane do sprzedaży ubrania, torebki i inne akcesoria nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do 5 lat.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl