8 lat pracował w Legii Warszawa. Teraz będzie dyrektorem sportowym Warty Poznań

Przez 8 lat pracował w Legii Warszawa, był też dyrektorem sportowym w Polonii Warszawa. W Poznaniu również ma doświadczenie, choć krótkie, bo zaledwie półroczne. Tadeusz Fajfer, były klasowy bramkarz Ekstraklasy, zostanie dyrektorem sportowym Warty Poznań.

POWRÓT PO 12 LATACH

Tadeusz Fajfer ponownie związał się z Wartą Poznań. 12 lat temu przez pół roku był dyrektorem sportowym w drużynie Zielonych. Od 2014 roku pracował w Legii Warszawa, jako jeden ze skautów. Obserwował zawodników zarówno z Polski, jak i zagranicy, a także przyglądał się piłkarzom akademii, pod kątem gry w pierwszym składzie. 1 grudnia jego kontrakt ze stołecznym klubem wygasa. Wtedy obejmie stanowisko, na którym wakat w Warcie był jeszcze od początku marca.

ZNANY GOLIPER

Jest on dobrze znaną w świecie sportu postacią. Jeszce za czasów swojej kariery piłkarskiej występował na pozycji bramkarza. Największe sukcesy święcił w Lechii Gdańsk. To on bronił bramki polskiego zespołu w meczach Pucharu Zdobywców Pucharów z Juventusem Turyn. Kilka lat spędził w Chrobrym Głogów. Buty na kołek odwiesił w barwach Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Był jej podstawowym golkiperem jeszcze w wieku 39 lat.

EFEKTOWNIEJ I EFEKTYWNIEJ

Teraz w Warcie będzie odpowiadać za budowanie kadry we współpracy z trenerem Szulczkiem i działem skautingu. Jak tłumaczy, chce dążyć do tego, by drużyna dalej punktowała w lidze, a przy tym grała futbol ciekawy dla widza. Ma to przyciągnąć więcej kibiców na stadion. W ostatnim czasie Tadeusz Fajfer bywał na meczach Warty, poznał potencjał drużyny i jak mówi, ma pomysły na ulepszenie pionu sportowego.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl