8 atrakcji w weekend. Nie przegap – sprawdź

Zestawienie najciekawszych weekendowych atrakcji wg. Poznews.pl – nie przegapcie!

 

SOBOTA

Betlejem Poznańskie 2018

W sobotę na Placu Wolności rozpocznie się kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, która wprawi wszystkich poznaniaków w świąteczny nastrój. Jak co roku pojawią się liczne atrakcje m.in. karuzele i 33-metrowe młyńskie koło. Podczas jarmarku odbędą się liczne występy artystyczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne.

Plac Wolności,  godz. 17, wstęp wolny.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/550719845354673/

2 Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych

Ponad 260 ras psów z całego świata będzie można oglądać na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wśród nich będą: Whippet, Staffordshire Bull Terrier, Jack Russel Terrier, Cavalier King Charles Spaniel. Lista wystawców, plan stoisk i statystyki oraz spis ras: www.bit.ly/WystawyPsow2018-poznan-informacje

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, sobota-niedziela, godz. 10-18. Bilety: 12-16 zł

Kult – Koncert

Zespół Kult ponownie zawita na scenie w ramach Pomarańczowej Trasy. Legendarny zespół mający korzenie w brzmieniach punku i nowej fali powstał w 1982 roku. Znany przede wszystkim z utworów takich jak: „Baranek”, „Lewe Lewe Loff”, „Gdy nie ma dzieci” czy „Arahja”.

Hala MTP nr. 2, wejście od Dworca Zachodniego, godz. 19.
Bilety: 66 zł

110 lat Kina Muza – program jubileuszowy

W 2018 roku Kino Muza świętuje 110 lat swojej działalności. Z tego powodu od początku roku możemy oglądać filmy, na których wzruszali i śmiali się wszyscy. Każdemu pokazowi towarzyszy prelekcja wprowadzająca do czasów powstania danego filmu oraz opowiadająca o jego kulturowym kontekście. W niedzielę Kino Muza wyświetli film „Cinema Paradiso”, w reż.  Giuseppe Tornatore. Seans zostanie wyemitowany w 30. rocznicę światowej premiery filmu.

Kino Muza, ul. Masztalarska 8, godz. 21.
Bilety: 18/15/12 zł

Wodecki Symfonicznie – Koncert

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej trasy pożegnalnej „Twój jubileusz” przyszedł czas na zupełnie nową odsłonę tego koncertu. Utwory mistrza zostaną wykonane przez takich artystów jak: Łukasz Zagrobelny, Natalia Świerczyńska, Paweł Okła, Zbigniew Stelmasiak i przedstawione w wersji symfonicznej przez Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka.

Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, godz. 17.
Bilety: 109, 129, 149 i 200 zł (w zależności od miejsca)

NIEDZIELA

POGRAJKI – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania

Pograjki to cykl koncertów interaktywnych, w ramach których uczestnicy poznają bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski. W niedzielę – w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości – organizatorzy zapraszają na specjalny program, w którym przypomną brzmienie polskiej muzyki sprzed 100 lat. Uczestnicy przeniosą się do czasów przedwojennych melodii i piosenek, słuchając instrumentów charakterystycznych dla brzmienia epoki.

Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2,

Bilety: 7-10 zł, dzieci do lat trzech bezpłatnie.

Janusz Gajos – Msza za miasto Arras

„To piękna opowieść prawdziwej historii uczestnika i świadka wydarzeń, osoby dojrzałej, spokojnie patrzącej w przeszłość. Bez epatowania, wstrząsu, bez zbędnej, fałszywej emocji. Ujęta przez osobisty, naznaczony przyznaniem się do bardzo intymnych przeżyć” – tak o sztuce, w której główną rolę zagra Janusz Gajos, piszą organizatorzy wydarzenia. Połączenie charyzmy aktora i wyjątkowości sztuki zapewni niezwykłe emocje. Takiej dawki artyzmu nie sposób zignorować.

Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, godz. 18.
Bilety: 210zł

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1896698347292029/?active_tab=about

DAGADANA i Poznań Jazz Philharmonic Orchestra

Nieprzeciętny koncert łączący w nieoczywisty sposób dwie prężnie rozwijające się w Poznaniu sceny muzyczne – tak o sobotnim wydarzeniu mówią organizatorzy.  Polsko-ukraiński zespół DAGADANA w połączeniu z muzyką jazzową na pewno wielu zaskoczy. Utwory wybrzmią w aranżacji  Piotra Scholza i Dany Vynnytskiej.

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 18.  Wstęp bezpłatny z nabytymi wcześniej biletami.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/256324818356730/

Źródło: www.poznan.pl

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl