6 goli poznańskich drużyn

Warta Poznań pokonała Górnika Łęczna 4:0, a Lech Poznań w meczu przyjaźni wygrał z Cracovią Kraków 2:0.

Warta Poznań po bardzo dobrym i w pełni kontrolowanym meczu wysoko pokonała na wyjeździe beniaminka z Łęcznej. Graczem spotkania był Milan Corryn, który strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę przy trafieniu Adama Zrelaka. Czwartą bramkę dla Zielonych zdobył w doliczonym czasie gry Jan Grzesik.

W drugim piątkowym meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań wygrał 2-0 z Cracovią. Pierwsza połowa nie wyglądała dla Lech najlepiej. Cracovia ograniczała się do bronienia dostępu do własnego pola karnego, przez co Lech miał przewagę, był przy piłce, ale nie był w stanie kreować sytuacji podbramkowych.

Mecz dla Kolejorza rozstrzygnął się w drugiej połowie. Kilka minut po gwizdku sędziego prowadzenie gospodarzom dał Bartosz Salamon, który pięknie uderzył z dystansu, a kilka minut później po rykoszecie podwyższył Jakub Kamiński.