500 plus, 300 na „dobry start”. Ruszył nabór wniosków

Urzędnicy prognozują, że w tym roku może zostać złożonych nawet 90 tysięcy wniosków. By poznaniacy nie musieli czekać w kolejkach, Poznańskie Centrum Świadczeń wprowadza sporo usprawnień. Aby nie czekać w kolejkach z wnioskiem w ręku, można na wizytę umówić się telefonicznie. 

Nowością w tym roku będzie możliwość wnioskowania o świadczenie ,,Dobry start” czyli jednorazową wyprawkę szkolną  w wysokości 300 zł na uczące się dzieci. Świadczenia rodzinne, alimentacyjne i wychowawcze (500+) przyznawane są czasowo na okres jednego roku. Aby otrzymać świadczenia w kolejnym roku, trzeba złożyć nowy wniosek.

Wnioski – w tym również o świadczenie ,,Dobry start” – będzie można składać już w lipcu, ale tylko pod warunkiem, że zrobi się to to za pomocą kanałów elektronicznych (bankowość elektroniczna, portal empatia, portal e-puap). W wersji papierowej wnioski można składać dopiero od 1 sierpnia.

Wnioski o świadczenia rodzinne będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada. W przypadku świadczeń wychowawczych, czyli tzw. 500+ oraz alimentacyjnych – termin upływa miesiąc wcześniej, 30 października. O świadczenie ,,Dobry start” można zawnioskować od lipca do 30 listopada. Po tym terminie wniosek nie będzie podlegał rozpatrzeniu.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl