50-latek zadzwonił po policję, bo prostytutka nie wykonała usługi

Mężczyzna postanowił skorzystać z usług prostytutki poleconej przez kolegę. Jego historię opisuję portal Ostrow24.pl i jest to opowieść, o tym, jak różnie mogą kończyć się takie wizyty.

Mężczyzna około godziny 8 rano wchodzi do mieszkania w bloku w Ostrowie Wielkopolskim. Wita go prostytutka, prosi o pieniądze i wychodzi. Mężczyzna zdejmuje buty, a wtedy wchodzi dwóch ochroniarzy kobiety i dość dynamicznie go wyprasza.

Prostytutka nie wykonała usługi

50-latek postanowił wtedy… zadzwonić po policję. Patrol przyjechał na miejsce i gdy wysłuchał dokładnego opisu wizyty, policjanci poinformowali mężczyznę, że nie mogą mu pomóc. Klient czuł się oszukany, bo mimo płatności, żadna usługa nie została wykonana.

AIDS, handel ludźmi

Policja ostrzega też, że poza aspektem zdrowotnym, dotyczącym przenoszenia chorób wenerycznych, AIDS, spotkanie z prostytutką może być poważnym przestępstwem, jeśli nie znamy jej wieku, a tego nie można przecież być pewnym – Należy pamiętać, że odbywanie stosunków seksualnych z osobą poniżej 15 roku życia jest przestępstwem bez względu na to, czy miały związek z jakąkolwiek gratyfikacją – tłumaczą funkcjonariusze.

Zjawisko prostytucji może też przenikać się z problemem handlu ludźmi. Jeden z takich przykładów opisują policjanci: 18-letnia wówczas kobieta, znajdując się w skrajnie ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej, poszukiwała pracy. Poprzez znajomą trafiła wówczas na 32-letniego mieszkańca Bytomia, który pod pozorem zatrudnienia jej w lokalu gastronomicznym umówił ją na spotkanie z 38-latkiem. Kiedy kobieta przyszła na rozmowę w sprawie pracy mężczyźni zabrali ją do mieszkania na terenie Katowic, w którym miała siedzibę nieformalna agencja towarzyska i pracowały prostytutki. Dopiero wtedy nastolatka zorientowała się, na czym tak naprawdę miała polegać jej praca. Była więziona przez swoich oprawców, aż do momentu odbicia przez policję.

Kobiety, które stały się ofiarami tego procederu mogą poprosić o pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer Fundacji La Strada, obsługiwany także po rosyjsku, ukraińsku i po polsku – 22 628 99 99.

Czytaj także: Padła kolejna agencja towarzyska w Poznaniu

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl