5 kg narkotyków mniej na wielkopolskim czarnym rynku

Prawie ćwierć miliona złotych warte były narkotyki, które policjanci zabezpieczyli w Pile. Zlikwidowali bardzo profesjonalną uprawę konopi indyjskich i zatrzymali trzech mężczyzn. Za hodowanie narkotyków grozi im nawet 10 lat więzienia.

NARKOTYKI NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH

Konopie mężczyźni hodowali na terenie ogródków działkowych. Hodowla choć niepozorna zorganizowana była bardzo profesjonalnie. Rośliny znajdowały się w szklarni oraz murowanej altanie. Na miejscu pracował 33-letni mężczyzna, którego natychmiast policjanci zatrzymali. W czasie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół setki roślin. Odkryli także skomplikowane systemy nawiewów powietrza do budynków, w których znajdowały się narkotyki, ogrzewania czy podlewania. Konopie nie były jedynymi znalezionymi tam narkotykami.

AMFETAMINA

Śledczy odkryli też amfetaminę ukrytą w słoikach, workach, torbach foliowych. Za jej posiadanie także odpowiedzą organizatorzy hodowli. Nie wiadomo jak wiele tego narkotyku przestępcy wprowadzili na wielkopolski rynek.

WIĘZIENIE

10 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu na działkowej plantacji. Policjanci zatrzymali także dwie inne osoby, które mogły z nim współpracować. Wszyscy trafili do aresztu. Czekają na decyzję sądu o tymczasowym aresztowaniu.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl