Wielkopolska

44-latek uciekał przed wielkopolską policją. To nie jedyne przewinienie

Funkcjonariusze z komendy policji w Chodzieży zatrzymali 44-latka, który próbował uciec przed radiowozem. Pościg za uciekinierem zakończył się w innej miejscowości. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie tego kierowcy.

Chodzież – ucieczka przed policją

W trakcie patrolowania miasta, policjanci z Chodzieży sygnalizowali kierowcy Peugeota, aby zatrzymał się do kontroli. Mimo to, kierowca zignorował polecenia funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim używającymi sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Pościg zakończył się dopiero w miejscowości Pietronki. Policjanci, obezwładniając mężczyznę, wyczuli od niego woń alkoholu. Ze względu na odmowę poddania się badaniu trzeźwości, przewieziono go do szpitala, gdzie przeprowadzono badania krwi i moczu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. KPP Chodzież

Za ucieczkę przed policją oraz złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami, mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia za każde z przewinień. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub innej zabronionej substancji, usłyszy dodatkowe zarzuty.

Czytaj także: 49-letnia poznanianka miała prawie 5 promili. Spowodowała kolizję

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl