400 milionów euro na inwestycje.

Jeden z największych pracodawców w regionie rozbudowuje się. Volkswagen Poznań w Antoninku po wschodniej części od ulicy Smołdzinowskiej będzie budował halę spawalniczą z zapleczem logistycznym. Koszt inwestycji to 400 mionów euro. 

W zakładzie powstanie łącznie około 60 tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni produkcyjnych i magazynowych które zostaną wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W ramach prac przygotowawczych uporządkowano i zniwelowano 8 hektarów terenu, a dodatkowo nawieziono 60 000 ton ziemi. Dziś na terenie przyszłych hal wmurowano kamień węgielny.

– Taka inwestycja to dla nas ogromne wyzwanie. Przed nami dużo pracy, związanej nie tylko z przebudową zakładu, ale również ze szkoleniami pracowników. Już rozwijamy kwalifikacje naszej załogi z uwzględnieniem nadchodzących zmian technologicznych – zapowiada Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Antoninku.

Pierwsze dostawy części trafią do nowej hali logistycznej w marcu 2019 roku. Każdego dnia przyjeżdżać będzie do niej 140 samochodów ciężarowych, czyli prawie 6 aut na godzinę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań logistycznych na ulicach Antoninka i Swarzędza ruch samochodów ciężarowych ma znacznie zmniejszyć.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl