4 linie autobusowe zmieniają trasy. Zmieniają się nazwy przystanków

Od 4 września 2023 roku funkcjonować będą zmiany w kursowaniu linii autobusowych na terenie Plewisk i Komornik. Wynikają one z uruchomieniem nowej pętli Junikowo PKM przy nowym węźle Grunwaldzka. Przystanek przy stacji kolejowej Junikowo będzie działał pod nazwą Junikowo PKM. Przystanek ten będzie się znajdował w strefie biletowej A. Zmieni się także nazwa przystanków zlokalizowanych na ulicy Grunwaldzkiej po stronie Poznania. Będą one nosić nazwę Twardogórska, a nie Junikowo PKM. Przystanki obsługiwać będą autobusy linii nr 716, oraz nocnych nr 214 i 224.

Zmiany w komunikacji w Poznaniu

Linia nr 704 – przebieg trasy od 4 września (zmieniony fragment zaznaczono tłustym drukiem)

GÓRCZYN PKM – … – Sycowska – Komorniki, Fabianowska – Komorniki, Tulipanowa – Komorniki, Wiśniowa – … – GŁUCHOWO/STAWNA

Na zmienionej  trasie linii nr 704 działać będą następujące przystanki:

– Komorniki/Tulipanowa – na ul. Tulipanowej w obu kierunkach. Przystanki będą funkcjonować jako „na żądanie”;

– Komorniki/Malinowa – na ul. Fabianowskiej w obu kierunkach, w rejonie skrzyżowania z ul. Malinową. Przystanki będą funkcjonować jako „na żądanie”.

Jednocześnie ZTM zlikwiduje przystanek Komorniki/Fabianowska na ul. Wiśniowej.

W związku z oddaniem do użytkowania nowej pętli przy stacji kolejowej Junikowo PKM autobusy kursujące na linii nr 716 będą w obu kierunkach wjeżdżać na nową pętlę Junikowo PKM po stronie Plewisk. Jednocześnie na pętli będą się kończyć kursy linii nocnych nr 214 oraz 224. Wyjątkiem będą wydłużone, wyznaczone przez ZTM kursy linii nr 224 do przystanku Plewiska/Straż Pożarna, na których autobusy będą pomijać  wjazd na pętlę Junikowo PKM.

Organizacja ruchu na pętli Junikowo PKM

Autobusy linii nr 716 jadące z gminy w kierunku  Junikowa oraz autobusy linii nocnych nr 214 i 224 kończące kursy na pętli Junikowo PKM będą się  zatrzymywać  na stanowisku po stronie torów.  Na środkowym stanowisku pętli Junikowo PKM będą się zatrzymywać   autobusy linii nr 716 jadących w kierunku  Plewisk i Komornik.

Przystanek przy stacji kolejowej od 4 września będzie funkcjonował pod nazwą Junikowo PKM i znajdzie się w strefie biletowej A. Zmieni się także nazwa oraz lokalizacja  przystanków na ul. Grunwaldzkiej po stronie Poznania z Junikowo PKM na Twardogórska.

Przystanek Twardogórska w kierunku do Junikowa będzie znajdować się na stałe przy posesji 396, a przystanek w kierunku Plewisk przy posesji nr 393. Zatrzymywać się na nich będą autobusy linii nr 716, 214 i 224.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl